افسونک

افسونک
ورود شما به افسونک را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
علیرضا
تبلیغاتمصرف آسپیرین در بیماری قلبی : پزشکان ایران


 

 • مصرف آسپیرین در بیماری قلبی : پزشکان ایران
  ************************************************************

  در برخی از افراد مصرف منظم آسپرین، روشی برای پیشگیری از عود برخی علایم یا وقایع قلبی می‌باشد. اگر درگذشته دچار حمله قلبی، حمله گذرای ایسکمیک (TIA) یا یک سکته مغزی ایسکمیک یا آنژین قلبی عود کننده (درد سینه) شده‌اید، ممکن است پزشک برای شما آسپیرین تجویز نماید. نتایج برخی از تحقیقات نشان داده‌اندکه ممکن است مصرف آسپیرین به پیشگیری از وقوع اولین بار این رخدادها نیزکمک نمایند.

  آسپیرین به جریان خون کمک می‌کند و احتمال تشکیل لخته خون را کاهش می‌دهد. آسپیرین از طریق کاهش فعالیت پلاکت‌ها در خون عمل می‌کند. وقتیکه پلاکت‌ها مقداری از چسبندگی خود را از دست می‌دهند، احتمال تشکیل لخته خون کمتر می‌شود. همچنین ممکن است آسپیرین به محافظت در برابر التهاب سرخرگ‌ها کمک کند که در اثر تصلب‌شرایین (آترواسکلروز) رخ می‌دهد. همچنین ممکن است آسپیرین به پیشگیری از بروز حمله قلبی در افراد مبتلا به دیابت (بیماری قند خون) کمک کند.

  مصرف مرتب آسپیرین با مصرف گاهگاهی آن برای مواردی مثل سردرد فرق می‌کند. مصرف مرتب آسپیرین دارای برخی از عوارض جانبی می‌باشد. شما بدون مشورت با پزشک نباید شروع به مصرف آسپیرین برای درمان بیماری قلبی خود نمایید.

  برای پاسخ به این پرسش که آیا مصرف آسپرین برای شما مفید است یا خیر، پزشک ابتدا یک ارزیابی اولیه انجام می‌دهد. پزشک ابتدا سابقه پزشکی و خانوادگی، سایر داروهای مصرفی از جمله ویتامین‌ها یا مکمل‌های گیاهی، آلرژی‌ها و احتمال بروز برخی عوارض جانبی خاص مانند خونریزی معده را در شما بررسی می‌نماید.

  سپس پزشک میزان خطر نسبی را در برابر منافع مصرف دارو می‌سنجد و مقدار (دوز) صحیح مصرف آسپیرین را در شما تعیین می‌نماید. اگر مبتلا به برخی از بیماری‌ها مثل اختلالات خونریزی دهنده، آسم، اولسرها (زخم‌ها) و یا بیماری کلیوی هستید، ممکن است مصرف آسپیرین در شما گزینه خوبی نباشد.

  اگر پزشک مصرف آسپیرین را به شما توصیه نمود، بهتر است دقیقا مطابق توصیه وی آسپیرین را مصرف نمایید تا از حداکثر فواید آن بهره‌مند شده و احتمال عوارض جانبی آن به حداقل برسد. برگه دستور مصرف موجود در جعبه محتوی آسپیرین برای مصرف عمومی است، نه برای بیماران قلبی، لذا آن را مطالعه نمایید ولی از دستورات پزشک خود تبعیت کنید.

  برچسب محصولی را که خریده‌اید بخوانید تا مطمئن شوید که قرص، حاوی مقدار صحیحی از دارو می‌باشد که پزشک مصرف آن را برای شما توصیه نموده است. برچسب موجود بر روی قوطی دارو را برای یافتن نام ماده موثر دارو (تحت عنوان “آسپیرین” یا “استیل سالیسیلیک اسید”) بررسی نمایید. اگر دچار هرگونه عارضه جانبی پس از شروع مصرف آسپیرین مانند درد معده، سو هاضمه، دل پیچه یا مدفوع سیاه رنگ (نشانه خونریزی داخلی) شدید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

  هشدار

  مصرف آسپیرین در طی یک حمله قلبی یا سکته مغزی

  اگر شما دچار علایم هشداردهنده حمله قلبی (نظیر درد سینه) شدید، مهمترین اقدام تماس با اورژانس یا ۱۱۵می‌باشد. هرگز بدین صورت عمل نکنید که ابتدا آسپیرین مصرف کنید تا ببینید که آیا درد کم می‌شود یا خیر و سپس با اورژانس تماس بگیرید. بلکه ابتدا با اورژانس تماس بگیرید و سپس یک عدد آسپیرین بزرگسالان مصرف نمایید.گرچه آسپیرین خود سبب درمان حمله قلبی نمی‌شود، اما بسیاری از متخصصین جویدن یک عدد آسپیرین بزرگسالان به هنگام احتمال حمله قلبی را توصیه می‌نمایند. البته اگر به آسپیرین حساسیت دارید یا مبتلا به نوعی بیماری هستید که مانع استفاده شما از آسپیرین می‌شود، آسپیرین مصرف ننمایید و در این رابطه به توصیه‌های پزشک خود عمل کنید.

  پاسخگوی اورژانس (تلفن ۱۱۵) ممکن است ابتدا از شما در مورد حساسیت دارویی سوال نموده و سپس مصرف آسپیرین را توصیه نماید . همچنین تکنسین پزشکی اورژانس ممکن است یک عدد آسپیرین را همراه با سایر داروها به شما تجویز نماید. یک قرص آسپیرین بزرگسالان ممکن است احتمال مرگ به علت حمله قلبی را در حدود ۲۰ درصد کاهش دهد که باعث می‌شود مصرف آسپیرین یکی از هزینه اثربخش‌ترین اقدامات حیات‌بخش در پزشکی محسوب می‌شود.

  اگر شما یا یکی از اعضای خانواده‌تان دچار سکته مغزی شده‌اید، آسپیرین مصرف نکنید یا استفاده از آن را به فرد بیمار توصیه نکنید، چرا که تمامی سکته‌های مغزی توسط لخته خون ایجاد نمی‌شوند. پرسنل بخش اورژانس بهترین افراد برای تصمیم‌گیری در مورد این مسئله هستندکه آیا مصرف آسپیرین در نوع خاصی از سکته مغزی مفید و بدون‌خطر می‌باشد یا خیر؟

   


تاريخ : چهارشنبه ٢٦ آبان ،۱۳٩٥ ساعت: ٧:۳٢ ‎ب.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :دانلود آهنگ جدید حامد زمانی خادم الحسین

ترانه جدید و فوق العاده شنیدنی حامد زمانی با نام خادم الحسین همراه با تکست و کیفیت عالی از صبا موزیک...

Download New Music “Khadem AlHossain” Of Hamed Zamani Whit Text On Saba-Music

متن آهنگ حامد زمانی خادم الحسین

من از مشهد ، من از تبریز ، از شیراز و کرمانم
من از ری ، اصفهان از رشت ، از اهواز و تهرانم
نمی دانم کجایی هستم اما خوب میدانم
هوایی هستم و آواره ای در مرز مهرانم
هوایی هستم و آواره ای در مرز مهرانم
اگر آواره ام دردم در ایوان تو جا مانده
دلم با هر قدم با هر نفس اسم تو را خوانده
غم عشقت بیابون پرورم کرده میان راه
یکی پرسید تا کرب و بلا چند تا ستون مونده
یکی جارو به دست و آن یکی گوشی به گوشش
یکی بر شانه مشک و آن یکی پرچم به دوش آمد
در این موجب سخن از کوفه آب موجب سخن از شام
یکی از هوش رفت اینجا یکی آنجا به هوش آمد
اگر آواره ام قلبم در ایوان تو جا مانده
دلم با هر قدم با هر نفس اسم تو را خوانده
غم عشقت بیابون پرورم کرده میان راه
یکی پرسید تا کرب و بلا چند تا ستون مونده
چه شیرین است با عشقت دیودن در بیابان ها
به عشقت به دل هم جارو زدن هم در خیابان ها
نه تنها در میان تربتت داری شفاعت تو
به خاک زیر پای زائرت دادن درمان ها
به سقای علمدارت قسم با پای پیمانیم
به شوق یاری آرام جانت مهدی زهرا
اگر آواره ام قلبم در ایوان تو جا مانده
دلم با هر قدم با هر نفس اسم تو را خوانده
غم عشقت بیابون پرورم کرده میان راه
یکی پرسید تا کرب و بلا چند تا ستون مونده

دانلود آهنگ جدید شادمهر تجربه کن


تاريخ : دوشنبه ٢٤ آبان ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٠:٠۱ ‎ق.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها : دانلود ، آهنگ ، موزیک ، آهنگ جدیدروحانی: تمام توانم را برای اجرای قانون اساسی به کار می‌گیرم؛ هرچند...


 

 • روحانی: تمام توانم را برای اجرای قانون اساسی به کار می‌گیرم؛ هرچند...

  سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۳۸

  روحانی: تمام توانم را برای اجرای قانون اساسی به کار می‌گیرم؛ هرچند...

  کد مطلب : 120139

  گروه سیاسی: رییس جمهور با انتشار مطلبی در توئیتر تاکید کرد که تمام توانش را برای اجرای قانون اساسی به کار می‌گیرد. به گزارش ایسنا متن مطلب منتشر شده در صفحه توئیتر حسن روحانی را در زیر می‌خوانید:
  «رئیس جمهور مسئول اجرای قانون اساسی است و برای اجرای آن، تمام توان خود را به‌کار خواهد گرفت؛ ولو اینکه خوشایند برخی نباشد.»

  ۱

  داغ کنید   


تاريخ : چهارشنبه ۱٩ آبان ،۱۳٩٥ ساعت: ۸:۱۸ ‎ب.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :آمریکا باید 10 سال ایران را محدود کند تا نسل اول انقلاب از دنیا بروند/ 4 توانمندی ترسناک ایران از منظر عربستان/ تشییع‌کنندگان مرتضی پاشایی نسل ناشناخته هستند :: پایگاه خبری تحلیلی هامانا


 

 • آمریکا باید 10 سال ایران را محدود کند تا نسل اول انقلاب از دنیا بروند/ 4 توانمندی ترسناک ایران از منظر عربستان/ تشییع‌کنندگان مرتضی پاشایی نسل ناشناخته هستند :: پایگاه خبری تحلیلی هامانا

  آمریکا امیدوار است که ظرف مدت 10 تا 15 سال دولتی در ایران روی کار بیاید که به جنبه‌های تهدید آمیز انرژی هسته‌ای کاری نداشته باشد.

  اخبار ایران و تحلیل‌های پیرامون آن به طور مستمر در رسانه‌های خارجی - اعم از غربی و منطقه‌ای - منعکس می‌شود. نگاهی به موضوعات پرداخته شده درباره ایران می‌تواند تصویری کلی از نقاط تمرکز این رسانه‌ها در داخل و نحوه انعکاس و جهت‌دهی آن به فضای افکار عمومی در کشورهای خود و جهان ارائه دهد.

  ***

  به نظر می‌رسد آمریکا آماده یک عقب‌نشینی دیگر در برابر ایران است

  به گزارش پایگاه بیزینس اینسایدر، چارچوب توافق هسته‌ای بین ایران و گروه 5+1 در حال شکل‌گیری است. طبق خبرها، ایران اجازه خواهد داشت تا 6500 از سانتریفیوژهای خود را در اختیار داشته باشد. این بدان معنا است که ایران با این تعداد سانتریفیوژ قادر خواهد بود بین شش ماه تا یک سال بمب اتمی بسازد. همچنین این تعداد سانتریفیوژ، 5500 سو بیش از تعدادی است که برای حداقل تحقیقات هسته‌ای نیاز است.

  بنظر می‌رسد که آمریکا آماده یک عقب‌نشینی دیگر در برابر ایران است

  همچنین، مقرر شده است که دوره این توافق 15 سال باشد و بعد از گذشت 10 سال برخی محدودیت‌ها برای غنی‌سازی اورانیوم در ایران برداشته خواهد شد. گفته می‌شود که آمریکا بدنبال دوره 20 ساله بوده‌ است که محدویت‌ها برای یک چهارم یا نیمی از این زمان همچنان پابرجا باشد.

  چرا آمریکا این عقب‌نشینی را انجام می‌دهد؟ اگرچه بازه زمانی 10 تا 15 سال چندان ایده‌آل به نظر نمی‌رسد، اما این توافق‌نامه برای یک دهه یا بیشتر میزان غنی‌سازی ایران را متوقف می‌کند و در این دوره آمریکا و هم‌پیمانان آن می‌توانند بازرسی‌های سخت‌گیرانه‌ای از تاسیسات هسته‌ای ایران انجام داده و پس از این بازه زمانی اگر ایران بخواهد فرآیند غنی‌سازی خود را توسعه دهد، آنها می‌توانند خود را برای اعمال تحریم‌های جدید آماده کنند.

  دلیل دیگری نیز برای موافقت با این توافق‌نامه کوتاه‌مدت وجود دارد. به گفته مقامات رژیم صهیونیستی، آمریکا علاقه بیشتری به توافق کوتاه‌مدت دارد تا برای ده سال دست و پای ایران را ببندد تا زمینه را برای تغییر قدرت در ایران آماده سازد.

  به ادعای نویسنده این مقاله،نسل پایه‌گذار انقلاب دارند یکی یکی فوت می‌کنند. پس آمریکا بسیار امیدوار است که ظرف مدت 10 تا 15 سال ایران با تغییراتی مواجه شده و دولتی در این کشور روی کار بیاید که به جنبه‌های تهدید آمیز انرژی هسته‌ای کاری نداشته باشد. همچنین، مقامات آمریکایی امیدوارند که توافق‌نامه هسته‌ای به همراه ورود ایران به جریان اصلی بین‌الملل این کشور را به سوی مسیری واقع‌بینانه سوق دهد. اما تمامی این توجیهات یک نقطه مشترک دارد: همگی فرضیات بزرگی درباره آینده روابط ایران با آمریکا و بقیه دنیا مطرح می‌کنند.

  این اشتباه بزرگی است که فکر کنیم که پس از پایان مدت توافق‌نامه و درصورتی که این کشور بخواهد به مسیر قبل خود بازگردد، دنیا دیگر حوصله یک بحران هسته‌ای با ایران را داشته باشد. پس از گذشت 15 سال ایران می‌تواند ادعا کند که در رفع تحریم‌ها و حفظ توان هسته‌ای خود موفق بوده است. یا ازبین رفتن تحریم‌ها و وجود تمامی زیرساخت‌های هسته‌ای، رهبران جدید ایران در سال 2030 دیگر انگیزه‌ای برای توافق دوم ندارند.

  نویسنده این مقاله در پایان نتیجه‌گیری می‌کند: توافق‌نامه کوتاه‌مدت نشان‌دهنده تفکر کوتاه مدت است که سنخیتی با چالش‌های تکثیر هسته‌ای ندارد. دولت‌ها در هر کشوری عمری بین چهار تا هشت سال دارند، اما تسلیحات هسته‌ای تا آخر عمر بشر باقی‌ خواهند ماند.

  مخالفت آمریکا با فروش سامانه موشکی ضد بالستیک روسی به ایران

  به گزارش پایگاه اسپوتنیک، به دنبال گزارشاتی مبنی بر موافقت روسیه برای فروش سامانه موشکی ضدبالستیک آتنی-2500 روسیه به ایران، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت که این کشور با این تصمیم کرملین مخالف است.

  بنظر می‌رسد که آمریکا آماده یک عقب‌نشینی دیگر در برابر ایران است

  ساکی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: اگر گزارشات درباره عدم فروش سامانه اس-300 روسیه به ایران درست باشد ما از این مساله استقبال می‌کنیم. اما درباره فروش سامانه آنتی-2500 نگران هستیم.

  مغایرت ادعاهای نتانیاهو درباره برنامه هسته‌ای ایران با یافته‌های موساد

  به گزارش پایگاه راشاتودی، نتانیاهو در جریان سخنرانی خود در سال 2012 در مجمع عمومی سازمان ملل از نزدیک بودن ایران به ساخت بمب اتمی سخن گفت. اما، اسناد جاسوسی تازه افشا شده نشان می‌دهند که سخنان وی با ارزیابی‌های اطلاعاتی موساد در تضاد است.

  بنظر می‌رسد که آمریکا آماده یک عقب‌نشینی دیگر در برابر ایران است

  نتانیاهو در سخنرانی خود گفت که ایران 70 درصد مسیر ساخت بمب اتمی را پیموده و اندکی دیگر، این کشور اولین بمب اتمی خود را خواهد ساخت. با این حال، اسناد افشا شده موساد نشان می‌دهند ایران با ساخت بمب اتمی فاصله‌ای بیش ار اینها داشته است. طبق اسنادی اطلاعاتی از سراسر جهان که به کمک واحد تحقیق شبکه الجزیره و روزنامه گاردین چاپ شده‌اند، موساد در اسناد خود تصدیق می‌‌کند که ایران فعالیتی را برای ساخت بمب اتمی انجام نداده است و به این مساله اذعان داشته است که ایران 100 کیلوگرم اورانیوم را به غنای 20 درصد رسانیده است.

  در این سند آمده است: هرچند که ایران به اندازه کافی اورانیوم غنی‌شده با غنای 5 درصد ذخیره کرده است و مقداری اورانیوم 20 درصد را نیز تولید کرده است، اما به نظر نمی‌رسد که توانایی تولید اورانیوم با غنای بالاتر را داشته باشد. ایران بخشی از اورانیوم 20 درصد خود را برای تولید سوخت راکتور تحقیقاتی تهران مصرف کرده است. بنابراین ذخیره اورانیوم 20 درصدی ایران افزایش نداشته است.

  4 تهدید ایران که عربستان را هراسان کرده است

  به گزارش پایگاه نشنال اینترست، به رغم آنکه مقامات ایران همیشه خود را متعهد به وحدت اسلامی معرفی می‌کنند، اما دیدگاه آنها درباره عربستان سعودی به عنوان رقیب اصلی اهل تسنن خود آمیخته با سوء ظن و حس رقابت منطقه‌ای بوده است. مشکلات ایران و عربستان سابقه‌ای دیرینه دارد. مدت‌هاست که این دو کشور خود را رقبای ژئوپولتیک در منطقه می‌دانند. ایران همیشه مشغول صادر نمودن ایدئولوژی انقلابی شیعی خود به دیگر کشورها بوده است و عربستان نیز درگیر تقویت جنبش‌های ضدشیعی در نقاط مختلف جهان بوده است.

  بنظر می‌رسد که آمریکا آماده یک عقب‌نشینی دیگر در برابر ایران است

  زمانی که آمریکا صدام را در عراق سرنگون کرد در حقیقت راه را برای نفوذ ایران در عراق هموار کرد عربستان نیز تمامی تلاشی خود را برای پیشروی ایران انجام داد. در شرایط کنونی رقابت بین ایران و عربستان، این برداشت‌ها هستند که حائز اهمیت بوده و عکس‌العمل‌ها را شکل می‌دهند. اگرچه ایران نقش بسیار اندکی در تحولات یمن داشت، اما ریاض نقش این کشور را پررنگ می‌بیند. درحالی‌که عربستان سرگرم برنامه‌ریزی اقدام بعدی‌اش علیه ایران است، چهار توانمندی ایران هراسی را دل ریاض انداخته است.

  نخست، توانمندی موشکی است. ایران بنابر اذعان وزیر دفاع ایران پس از آمریکا، روسیه و چین، چهارمین قدرت موشکی دنیا محسوب می‌شود. ممکن است که این گفته تنها یک ادعا باشد، اما ایران ذرادخانه‌های موشکی وسیعی در اختیار دارد. پس از جنگ ایران و عراق، تهران به سراغ توانمندی موشکی رفت تا بتواند به این طریق ضعف هوایی و کمبود تسلیحات راهبردی خود را جبران کند. این کشور به لطف مهندسی معکوس توانست با کمک چین، کره شمالی، سوریه و لیبی خط تولید موشکی خود را راه‌اندازی نماید. امروزه، تمامی بخش‌های منطقه اطراف ایران در سیطره موشکی ایران قرار دارند.

  دوم، توان سایبری ایران است. طبق گزارشات، عربستان سعودی نخستین و اصلی‌ترین قربانی حمله سایبری ایران بود. در آگوست 2012، شرکت نفتی آرمکو عربستان مورد حمله سایبری وسیعی قرار گرفت که خسارات بسیاری به این شرکت زد. گفته می‌شود که ایران این حمله را به تلافی حمله آمریکا یا رژیم صهیونیستی به تاسیسات نفتی خود انجام داده است. در دهه اخیر، توانمندی‌های سایبری تهاجمی ایران به شکل فزاینده‌ای گسترش یافته است و سربازان سایبری را به یکی از تسلیحات کلیدی جمهوری اسلامی مبدل کرده است. به احتمال فراوان، ایرانیها جزو 5 قدرت برتر سایبری در جهان هستند.

  سومین توانمندی ایران گروه‌های نیابتی است. ایران یک هم‌پیمان غیرقابل جایگزین به نام حزب‌الله لبنان دارد. فایده حزب‌الله برای ایران در ورای مرزهای لبنان بوده است. هویت عربی حزب‌الله امکان دسترسی تهران به جهان عرب را فراهم می‌سازد، امکانی که بخودی خود میسر نمی‌شد. از سویی دیگر، جنبش حماس، گروه نیابتی دیگر ایران است که نسبت به حزب‌الله از وفاداری کمتری برخوردار است. هویت عربی حزب‌الله به ایران در بیان دیدگاه‌های خود برای دنیای عرب کمک شایانی کرده است. حتی می‌توان گفت که حزب‌الله ابزار روابط عمومی ایران علیه ریاض می‌باشد.

  توانمندی دریایی در مرحله چهارم قرار می‌گیرد. ایران بارها تهدید به بستن تنگه هرمز کرده است. بی شک با این اقدام، ایران نیز صدمه زیادی می‌خورد چراکه بخش اعظمی از درآمد ایران از طریق صادرات نفت است. اما در موقعیت بحرانی، ایران هم انگیزه و هم توان انجام این کار را دارد.

  ایران موشک‌های ضدکشتی از قبیل موشک خلیج‌فارس، مین، زیردریایی‌های میدجت، و قایق‌های دارای قابلیت شلیک اژدر در اختیار دارد که می‌تواند در تنگه هرمز اختلال یجاد نماید.

  آفریقای جنوبی تحت فشار آمریکا عوامل ایران را زیر نظر داشته است

  به گزارش روزنامه گاردین، جنگ مخفی آمریکا با ایران در سراسر دنیا ادامه دارد و حتی پای کشورهایی نظیر آفریقای جنوبی نیز به میان کشیده شده است. مطابق اسناد افشا شده، آمریکا به تلاش‌های خود برای افزایش فشارها و محدودسازی برنامه هسته‌ای ایران افزایش داده و مانع دسترسی ایران به منابع معدنی در آفریقا شده است.

  توافق‌نامه جدید 15 ساله بوده و بعد از 10 سال برخی محدودیت‌ها برداشته خواهد شد/ آمریکا باید 10 سال ایران را محدود کند تا نسل اول انقلاب از دنیا بروند/

  این اسناد مرتباً بر این مساله تاکید می‌کنند که آژانس اطلاعات ملی آفریقا ایران را تهدیدی برای کشور نمی‌دانند و تصریح می‌کنند که هیچ‌گونه اقدامی در جهت تحریک مسلمانان شیعه انجام داده است. با این حال، این آژانس توان بسیاری را مصروف تحت نظارت قرار دادن ایران کرده است.

  آفریقای جنوبی تحت فشار آمریکا مجبور به کنترل عوامل ایران شده است. این کشور به عنوان عضو مهم جنبش عدم تعهد خود را بین ارتباط با ایران و خواسته‌های آمریکا و هم‌پیمانانش می‌بیند. در گزارش 28 صفحه‌ای که توسط آفریقای جنوبی درباره هر شخص ایرانی تبار ساکن آفریقای جنوبی تهیه شده است اطلاعاتی از قبیل سن، وضعیت تاهل، افرادی که آنها ملاقات کرده‌اند، شماره ماشین، شماره موبایل، ورود به کشور و مسافرت به کشورهای دیگر، مشاغل آنها، و سرگرمی شخصی این افراد آورده شده است.

  برخی از افراد مشکوک ایرانی که به گفته آمریکا تعداد آنها در سراسر جهان به 30000 نفر می‌رسد در سفارت ایران در آفریقای جنوبی کار می‌کنند. برخی دیگر از این افراد مشکوک روزنامه‌نگاران و تجاری هستند که به کار صادرات فرش مشغول هستند. در بخشی دیگر از این گزارش آمده است که تمامی افراد سفارت ایران در پروترویا حتی رانندگان و نظافت‌چیان سفارت نیز تحت کنترل شدید بوده‌اند.

  بهار ایرانی: چطور جوانان ایرانی بدنبال ایجاد اصلاحات به شیوه‌ای جدید هستند

  پایگاه هافینگتون پست در گزارشی مغرضانه به ارائه تصویری مخدوش از جوانان ولایت‌مدار ایران اسلامی پرداخته و ‌می‌نویسد: ایران دو چهره دارد. یک چهره آن افراد دارای تعصبات ایدئولوژیک هستند که شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند. چهره دوم این کشور افراد جوانی هستند که از حکومت اسلامی ناراضی هستند. این دو گروه برای دو دهه است که در کنار هم زندگی کرده‌اند. بسیاری در غرب امیدوارند که روزی گروه دوم شورش کرده و نظامی اسلامی را سرنگون کند. اما چهره سومی نیز وجود دارد که می‌تواند این معادله را برهم بزند.

  توافق‌نامه جدید 15 ساله بوده و بعد از 10 سال برخی محدودیت‌ها برداشته خواهد شد/ آمریکا باید 10 سال ایران را محدود کند تا نسل اول انقلاب از دنیا بروند/

  چهره سوم اواخر نوامبر در زمان تشیع جنازه خواننده جوان ایرانی رخ داد که به علت سرطان دار فانی را وداع گفت. چند پیام کوتاه در وایبر ده‌ها هزار نفر را به خیابان‌ها کشانید. این افراد در شهرهای مختلف تجمع کردند. نظام اسلامی این میزان جمعیت را پس از اغتشاشات سال 2009 بخود ندیده بود. در این تجمع افراد بر خلاف رسوم دینی که در زمان فوت افراد قرآن قرائت می‌شود به خواندن شعر پرداختند. زمانی که حکومت خیل عظیم مردم را دید تنها ایستاد و تماشا کرد.

  با در نظر گرفتن اینکه دو سوم جمعیت 78 میلیونی ایران پس از انقلاب بدنیا آمدند، این نیرو اساساً جوان است. اکثریت این افراد تحصیلات دانشگاهی داشته و آشنا به اینترنت هستند.

  نویسنده این مقاله در ادامه چهره نادرستی از جوانان ایرانی نشان می‌دهد: با این حال، اصرار تندروانه نظام به حفظ شعائر دینی باعث ناراحتی و سرخوردگی جوانان شده است. از این رو، زنان ایرانی به نشانه اعتراض پوشش خود را بیشتر نزدیک به سبک‌های جدید کرده‌اند و مردان و زنان با آزادی بیشتری در ملأ عام با هم معاشرت می‌کنند. حضور ده‌ها هزار نفری مردم در این مراسم خاک‌سپاری نشان داد که جنبش جوان هنوز زنده است و هنوز می‌تواند تغییراتی را بوجود آورد.

  ایران یک میلیارد دلار اسکناس را به صورت قاچاقی وارد کشور کرد

  به گزارش رویترز، ایران برای دور زدن تحریم‌ها حداقل یک میلیارد دلار را به داخل کشور به صورت قاچاقی وارد کرده است.

  توافق‌نامه جدید 15 ساله بوده و بعد از 10 سال برخی محدودیت‌ها برداشته خواهد شد/ آمریکا باید 10 سال ایران را محدود کند تا نسل اول انقلاب از دنیا بروند/

  تحریم‌های غرب باعث شده است تا ارتباط ایران با سیستم بانکی جهانی قطع شده و دسترسی این کشور به دلارهای مورد نیاز برای عملیات‌های بانکی بین‌المللی را دشوار نماید. در ماه دسامبر وزارت خرانه‌داری آمریکا گفت که ایران صدها میلیون دلار از طریق شرکت‌های خود به دست آورده است. در گزارشات اخیر آمده است که دولت با کمک بانک مرکزی حداقل یک میلیارد دلار را به داخل کشور قاچاق کرده است. به گفته مقامات غربی و ایرانی که نخواستند نامشان فاش شود، ایران از ماه مارس سال گذشته این اقدمات را شروع کرده است. این مبالغ از طریق پروازهای ترکیه یا دوبی و یا از طریق مرز ایران-عراق وارد کشور شده‌اند. قبل از آنکه پول به دست ایران برسد، دلارها در اختیار سرافان یا شرکت‌های ایرانی در دوبی، امارات و عراق قرار گرفتند.

  شرکت‌های وابسته به نهادهای دولتی ایران این دلارها را از امارات و دوبی خریداری و در چمدان‌هایی به داخل کشور حمل می‌کنند و در ازای آن درهم یا نفت دریافت می‌کنند. گفته می‌شود که تقریباً 500 میلیون دلار از این مبلغ به صورت نقدی از طریق مرز عراق وارد ایران شده است. به گفته مشاور مالی دولت عراق، این کشور منبع اصلی تامین ارز ایران بوده است. از این رو، دولت عراق محدویت‌هایی را برای فروش ارز به بانک‌ها و شرکت‌های خصوصی این کشور وضع کرد تا بتواند جریان انتقال دلار به ایران را کنترل نماید.

  مقامات غربی ادعا می‌کنند که 500 میلیون دلار مابقی نیز از طریق دو شرکت ایرانی در دوبی با نام‌های شرکت تجاری سیما و شرکت تجاری بل‌فست انجام شده است.

   


تاريخ : سه‌شنبه ۱۸ آبان ،۱۳٩٥ ساعت: ۱:٢٦ ‎ق.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :کدخدایی چه چیزی را تکذیب کرد؟


 

 • کدخدایی چه چیزی را تکذیب کرد؟
  گروه سیاسی: عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اظهارات هاشمی رفسنجانی درخصوص مطالب مطرح شده توسط وزیر اطلاعات در انتخابات سال 92، گفت: مراجع 4 گانه همیشه در بحث انتخابات به شورای نگهبان کمک می‌کنند و نظر می‌دهند و ما نیز طبق قانون از نظرات آنها استفاده می‌کنیم، در واقع حضور افراد از این مراجع 4گانه در شورای نگهبان امری طبیعی است.

  وی افزود: اما اینکه اینگونه مطالب یا نگرانی‌هایی به این شکل مطرح شده باشد، خیر اینگونه نبوده است؛ مباحث و مسائل دیگری بوده که طبق معمول مسئولین دستگاه‌های مختلف ارائه می‌کنند و شورای نگهبان نیز بنا به تشخیص خود عمل می‌کند. سخنگوی شورای نگهبان همچنین اظهارداشت: این شورا تصمیماتی را که گرفته براساس مدارک و مستندات و براساس تشخیص اعضای شورای نگهبان بوده که طبق قانون این تشخیص بر عهده اعضای این شورا است.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از تاریخ‌نویسان گفته بود «در زمان انتخابات ۹۲ وزیر وقت اطلاعات در زمان بررسی صلاحیت‌ها، به شورای نگهبان رفته و گفته بود با این اقبالی که روز‌به‌روز به هاشمی می‌شود، با رأی بی‌سابقه‌ای می‌آید و همه رشته‌های ۱۰ ساله ما را پنبه می‌کند.»

  اظهارات کدخدایی نه تنها تکذیب صحبت های هاشمی ارزیابی نمی شود بلکه صرفا به این موضوع پرداخته که «شورای نگهبان نیز بنا به تشخیص خود عمل می‌کند»، سخنی که ربطی به روایت هاشمی درباره آن جلسه خاص درباره بررسی صلاحیتش برای انتخابات سال 92 در شورای نگهبان ندارد.

   


تاريخ : یکشنبه ۱٦ آبان ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٠:٢٤ ‎ق.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :نکات کاربردی برای پس انداز با حقوق کارمندی


 

 • نکات کاربردی برای پس انداز با حقوق کارمندی

  کارمندان چون حقوق ثابت و همیشگی دارند و در پایان هر ماه هم برای آن ها واریز می شود می توانند برای پس انداز خود برنامه ای خاص داشته باشند. پس انداز کردن این روزها برای کارمندان به یکی از آرزوهای دست نیافتنی تبدیل شده است. اما با ما همراه شوید تا به شما یاد بدهیم با همین حقوق های کارمندی چطور می توانید پس انداز کنید.

  پای صحبت همه کارمندان که می‌نشینیم دم از قسط و نداری و وام و مسائلی از این قبیل می‌زنند. بیشتر آنها هم معتقدند حقوقشان به نیمه ماه نمی‌رسد و پس‌اندازی ندارند. این جملات بسیار به گوش می‌رسد و به نوعی برای همه آشناست. بیشتر آنها متفق‌القول می‌گویند که با این دخل و خرج اصلا نمی‌توانیم

  به فکر پس انداز باشیم، اما برای این موضوع راه‌حلی برای شما داریم. شاید باورش سخت باشد که افراد پولدار و غیر پولدار در یک ویژگی تفاوت دارند و آن هم در نوع پس انداز است.جالب است بدانید افراد پولدار زمانی که حقوق خود را دریافت می‌کنند ابتدا پس‌انداز خود را کنار می‌گذارند و مابقی پول خود را برای کارهای مختلف اختصاص می‌دهند،

  اما افرادی که وضعیت متوسط یا پایینی در اقتصاد دارند ابتدا هزینه‌های خود را انجام می‌دهند و اگر مبلغی باقی ماند آن را پس انداز می کنند.به بیان بهتر می‌توان گفت که هزینه دست خانوارهاست و اگر قصد پس انداز داشته باشید حتما می‌توانید آن را انجام دهید.

  در این مثال ساده افراد پولدار پس‌انداز را کنار گذاشته و هزینه‌های خود را براساس مبلغ باقی‌مانده تعیین می‌کنند که این موضوع یکی از رموز موفقیت در زندگی است. سعی کنیم مقداری پس‌انداز کنیم که قدری فشار مالی به ما بیاید، البته نه آن‌قدر که زیر این فشار خم بشویم. این‌که بگوییم فقط مازاد درآمد را پس‌انداز کنیم درست نیست. باید قدری فشار را تحمل کنیم و بتدریج این فشار را بیشتر کنیم.

  در کشور ما بسیاری از جوانان در زمان هایی با این که درآمد خوبی دارند پس انداز مناسبی ندارند، اما زمانی که مسئولیت تشکیل خانواده را می‌پذیرند پس‌انداز و اندوخته آنها چند برابر می‌شود. برای این‌که بتوانید زندگی راحتی داشته باشید حتما در ابتدای هر ماه هزینه های خود را بررسی و روی کاغذ بنویسید. به نوعی باید برای خود یک حسابدار خبره باشید و ترازنامه مالی شما باید در پایان ماه تطابق کامل داشته باشد.

  حتما نام جدول روزنامه حسابداری را شنیده‌اید. برای این که هزینه هایتان مشخص شود یک دفتر روزنامه تهیه کنید و هر هزینه‌ای را که انجام می‌دهید آن را به دفتر مربوطه منتقل کنید تا به راحتی میزان هزینه به دست بیاید، البته این کار با وجود تلفن‌های همراه هوشمند و برخی نرم‌افزارها و اپلیکیشن ها خیلی راحت تر هم شده است که ما در این صفحه و در هفته های آینده برخی از آنها را به شما معرفی خواهیم کرد.

  خلاصه کلام این است: زمانی که بدانید چقدر هزینه می‌کنید قطعا برنامه ریزی شما برای انجام کارهای دیگر دقیق تر خواهد بود و دست باز‌تری در این زمینه دارید.

  منبع : چهاردیواری جام جم

   


تاريخ : پنجشنبه ۱۳ آبان ،۱۳٩٥ ساعت: ٩:٠٢ ‎ب.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :دانلود آهنگ جدید علی ستوده به نام قلبم | دانلود آهنگ


 

 • دانلود آهنگ جدید علی ستوده به نام قلبم | دانلود آهنگ

  دانلود آهنگ جدید علی ستوده به نام قلبم از رسانه سخاموزیک

  Download Ahange Jadid Ali Sotoodeh – Ghalbam

  دانلود آهنگ جدید علی ستوده به نام قلبم Ali Sotoodeh Ghalbam

  آهنگ: فرزین کاتب , تنظیم: علی ضیاء , ترانه: سینا سوری

  دانلود آهنگ قلبم با دو کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰ به همراه پخش آنلاین

  متن آهنگ قلبم علی ستوده

  فقط از رفتنت میگی فقط میگی نمیتونی

  داری با تک تک حرفات تن من رو می لرزونی

  چرا دل میکنی از من بگو چی شد که دل سردی

  تو دنیای خودم بودم چرا تو عاشقم کردی

  نگو زخمم ازت اینه تهش تنها بشم با درد

  کجا میری یه کم صبر کن نگاه کن اشکمو برگرد

  مگه میشه کسی جز من همینقدر عاشقت باشه

  داره پشت سر چشمات فقط اشکاشو می پاشه

  ++++++++++

  نگاه کن من پر از اشک و تو هم آماده ی رفتن

  تموم عکساتو بردار تموم کادو های من

  نمیخوام یادگاریتو ببر هرچی ازم داری

  فقط قلبمو بی انصاف یه کم آهسته تر بشکن

  نگو زخمم ازت اینه تهش تنها بشم با درد

  کجا میری یه کم صبر کن نگاه کن اشکمو برگرد

  مگه میشه کسی جز من همینقدر عاشقت باشه

  داره پشت سر چشمات فقط اشکاشو می پاشه

  دانلود آهنگ جدید و بسیار زیبای علی ستوده بنام قلبم با لینک مستقیم و دو کیفیت ۱۲۸ و ۳۲۰

  آهنگ قلبم از علی ستوده

  دانلود بهترین آهنگ ها و موزیک ویدئو ها از رسانه سخاموزیک با لینک مستقیم و بهترین کیفیت

  لطفا در صورت مشاهده مشکل در لینک دانلود از طریق فرم نظرات به ما گزارش کنید.

  دانلود باکس

   


تاريخ : دوشنبه ۱٠ آبان ،۱۳٩٥ ساعت: ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها : دانلود ، آهنگ ، دانلود آهنگ ، آهنگ جدیددانلود آهنگ جدید امین نیکو کو به کو

امشب آهنگی دیگر از صبا موزیک ، موزیک زیبای امین نیکو بنام کو به کو همراه با تکست و دو کیفیت عالی

موزیک : امین نیکو , ترانه : بهمن بهمن دار

Download New Music “Koo Be Koo” Of Amin Nikoo Whit Text On Saba-Music

متن آهنگ کو به کو امین نیکو

من تشنه ی روی توام آتش به کامم میزنی
شیرین من بودی ولی تلخی به جامم میزنی
من منتظر در کوی تو حسرت به نامم میزنی
طعنه بر این ناکامیم هر صبح و شامم میزنی
من تشنه ی روی توام آتش به کامم میزنی
شیرین من بودی ولی تلخی به جامم میزنی
آگه نی ای عشق من این دل کجاها میبری
هرگز نباشد بر سرم سودای عشق دیگری
تو کو به کو از من گریز من در به در حیران تو
با هر نفس عاشقترم در بودن و پنهان تو
گر بسته ای بر من نگاه در بند این زندان تو
ناگفته ای جرم مرا در حیرت از برهان تو

دانلود آهنگ یادگاریا از مهدی جهانی و علیشمس


تاريخ : جمعه ٧ آبان ،۱۳٩٥ ساعت: ٥:٤٥ ‎ب.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها : نیکو ، آهنگ ، دانلود ، موزیک


پيوندهای روزانه
امکانات وب