afsonask - افسونک

افسونک
ورود شما به افسونک را خیر مقدم عرض می نماییم.
به دلیل بروز بودن سایت لطفا از سایر صفحات وب هم دیدن نمایید.

تبلیغات هزینه نیست بلکه زمینه سازی برای معرفی وب خود به دیگران و درآمد زایی برای شماست .

نويسندگان
علیرضا
تبلیغاتبرپایی کارواش رایگان در محل ایستگاه نوروزی شهرداری منطقه ۷ تبریز • قدرت دانش آموز

 

 

 • برپایی کارواش رایگان در محل ایستگاه نوروزی شهرداری منطقه ۷ تبریز • قدرت دانش آموز

  دانشجو برقنیوز: به منظور خدمات رسانی به مسافران و میهمانان نوروزی کارواش رایگان در محل ایستگاه نوروزی بوستان کریمی مراغه ای واقع شده است.

  به گزارش دانشجو برق به نقل از شهرداری منطقه ۷ تبریز به منظور خدمات رسانی به مسافرین و میهمانان نوروزی  کارواش رایگان در محل ایستگاه نوروزی واقع در بوستان کریمی مراغه ای واقع شده است.

  به دلیل موقعیت شهرداری منطقه ۷ تبریز به لحاظ واقع شدن در یکی از ورودی های اصلی شهر تلاش تا در امکان  نسبت به ارایه خدمات به مسافرین اقدام گردد.

  لازم به ذکر است بر پایی ایستگاه های نوروزی ، اسکان رایگان ، کارواش رایگان ، آماده سازی بوستان های سطح منطقه و … از جمله این اقدامات می باشد. 


تاريخ : یکشنبه ٦ فروردین ،۱۳٩٦ ساعت: ۱:۱۸ ‎ق.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :10 دلیل جامد برای شروع یک معامله در بازار فارکس کسب و کار آنلاین

 

 

 • 10 دلیل جامد برای شروع یک معامله در بازار فارکس کسب و کار آنلاین

  [۱۹،۴۵۹،۰۰۱] رویاهای هر کس از داشتن آزادی و درآمد که یک کسب و کار آنلاین موفق را تامین می کنند. اما کسانی که در حال ساخت آنلاین پول در حال ساخت آن از طریق تجارت در بازار فارکس. فارکس (ارز) ارائه می دهد نوع پول ساخت فرصت بسیاری از افراد تنها از خواب. فقط تصور کنید داشتن یک کسب و کار آنلاین که در آن شما می تواند برخی از معاملات ارز در لباس خواب خود را و در زمانی که شما دوباره پر کردن فنجان قهوه خود را انجام دهید، شما صدها هزار دلار ساخته شده است. آن را ندارد به یک رویا!

  اولین چیزی که مهم که در مورد ارز دانم این است که هیچ چیز مانند سهام، گزینه، یا آتی سنتی است. این در ارز خارجی ساخته شده است و بسیار آسان تر برای یادگیری و حرکت از تجارت سنتی آنلاین.

  فقط آن را اثبات کند، در اینجا ده دلیل جامد برای شروع یک کسب و کار آنلاین فارکس تجارت:

  ۱٫ اول، با تجارت در بازار فارکس، شما می توانید با سرمایه گذاری های کوچک آغاز خواهد شد. برای شروع کسب و کار خود در بازار فارکس آنلاین خود را، شما فقط نیاز صدها دلار – و نه هزار نفر. بسیاری از معامله گران بازار فارکس شروع کسب و کار آنلاین خود را با عنوان کمی به عنوان ۳۰۰ $ یا ۳۵۰ $ و به زودی شروع به ساخت آن مقدار یا بیشتر هر روز!

  ۲٫ بازار فارکس هرگز بسته! این بدان معناست که شما برنامه های تجاری خود را در هر زمان، در هر نقطه که شما می خواهید. این به طور کامل باز به شما برای تصمیم گیری است. آیا می خواهید به خواب اواخر؟ مشکلی نیست! آن است که آسان!

  ۳٫ همه از وجوه در بازار تجارت در بازار فارکس مایع است. این بدان معناست که هر صندوق سرمایه گذاری شما مایع هستند و شما می توانید آنها را به پول نقد هر زمان که شما بدون صبر می خواهم.

  ۴٫ بازار معامله در بازار فارکس بزرگترین در جهان است. آن است بیش از سی برابر بزرگتر از همه بازارهای ایالات متحده با هم. این پست یک حجم روزانه ۱٫۵-۲٫۰ تریلیون دلار است. این بدان معناست که بودجه بیشتری را برای شما به پول نقد در و فرصت های بیشتری برای ساخت آنلاین پول وجود دارد.

  ۵٫ فارکس ارز بر اساس است. از آنجا که همیشه ارز خواهد بود، همیشه وجود خواهد فرصتی برای تجارت پول فارکس است. این بدان معناست که کسب و کار آنلاین فارکس خود را ادامه خواهد داد به سود بدون توجه به آنچه اقتصاد است. نوسانات در بازار فارکس هستند به شدت در بازار سهام، به این معنی سرمایه گذاری خود را امن تر خواهد بود.

  ۶٫ بدون کمیسیون. این بدان معناست که زمانی که شما خود را کسب و کار آنلاین خود را فارکس، همه پول که شما را به شما نگه دارید. هیچ کس یک برش را، هیچ هزینه پنهان وجود دارد، و شما می توانید همه پولی که شما در حال ساخت آنلاین نگه دارید.

  ۷٫ با توجه به قوی، روند بلند مدت، شما سود خود را بر اساس عملکرد یک ارز واحد را از دست دادن نیست. این به این معنی که شما می توانید سود با کسب و کار آنلاین خود را حتی اگر پول خود را از دست دادن ارزش است.

  ۸٫ بازار فارکس است بسیار قابل پیش بینی، روند شفاف است. این به این معنی است که شما در رشته کسب و کار و یا اتصالات در داخل نیاز به پول یک معامله گر فارکس. با آموزش و پرورش کوچک، شما می توانید بلافاصله تجارت و ساخت آنلاین پول شروع می شود.

  ۹٫ هیچ صبر وجود دارد! از آنجا که بازار فارکس همه آنلاین است، شما فورا می توانید تجارت و معاملات خود را فورا پردازش شده است. این بدان معناست که زمان بیشتری برای انجام کارهای شما را با زمان خود را دوست دارم در حالی که به شما امکان ساخت آنلاین پول با کسب و کار در بازار فارکس خانه خود را.

  ۱۰٫ شما یک MBA و یا یک آدرس وال استریت نیاز به یک معامله گر فارکس! هر کسی می تواند آن را انجام دهد. همه شما نیاز به برخی از استراتژی های معاملاتی و ساده دانش شروع به ساخت سود بزرگ به عنوان یک معامله گر فارکس موفق هستند.


تاريخ : سه‌شنبه ۱٩ بهمن ،۱۳٩٥ ساعت: ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :پوست ریحانا لک سفر را از طریق راهنما گلوتاتیون

 

 

 • پوست ریحانا لک سفر را از طریق راهنما گلوتاتیون

  خواننده باربادین، ملکه زیبایی و مدل رابین ریحانا Fenty، معمولا به عنوان ریحانا شناخته شده است که گفته می شود با استفاده از گلوتاتیون سفید قرص به تازگی به، به منظور رسیدن به یک پوست عادلانه تر است. آیا تا به حال برای چهره عادلانه و پوست بی عیب و نقص از افراد مشهور آرزو و یا می دانید پشت ظروف مانند پوست و گفتگوی عنوان در تلویزیون دیده می شود؟ در میان تمام زیبایی و سلامت راه حل های موجود و جستجو برای در بازارهای امروز، راه حل های سفید پوست و راه حل های رنگ افزایش می بیشتر پس از دنبال. در واقع به نظر می رسد پوست زیبا و عادلانه بوده است به من برای یک دوره بسیار طولانی تقاضا، اما متاسفانه اکثر محصولات سفید کننده پوست هستند یا نادرست و یا جعلی، و یا حاوی مواد شیمیایی مضر که می تواند باعث سرطان شود. اما یک مکمل که شناخته شده به ۱۰۰ اثر درصد در سفید پوست بدون هیچ گونه عوارض جانبی وجود دارد. این مکمل که در دستیابی به شهرت کامل مانند پوست کمک خواهد کرد که به نام گلوتاتیون است. این راز دستیابی به چنین پوست کامل است و همچنین با نگه داشتن دور بسیاری از بیماری را بهبود می بخشد سلامت کلی فرد است. گلوتاتیون یک نوع پپتید سه است، که در، هر دو، گیاهان و حیوانات یافت می شود و سنتز به طور طبیعی است. گلوتاتیون یک عامل بسیار عالی ضد اکسید کننده است و به عنوان یک عامل سفید کننده بسیار موثر عمل می کند اگر مقدار کافی از دوز گرفته شده است. گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان فوق العاده خوب که پاک کبد مصرف کنندگان، کمک می کند تا مغز به عنوان آن را به تولید گلوتاتیون و آن را سالم به حفظ سطح آن، سطوح پایین از گلوتاتیون در مغز ممکن است به بسیاری از اختلالات و بیماری منجر شود نگه می دارد. آن را نیز برای هر و هر کس امن، بدون در نظر گرفتن سن و ثابت شده است به ۱۰۰٪ در سفید پوست موثر است. همراه با سفید گلوتاتیون پوست نیز بسیاری از خواص دیگر پزشکی. این عامل ضد اکسید کننده بسیار خوب است و کمک می کند تا در زدایی سیستم های بدن به عنوان آن را با سموم مانند حلال ها، فلزات سنگین، آفت کش ها و غیره متصل می شود و تبدیل آنها به یک شکل است که می تواند به راحتی توسط بدن دفع می شود. به گفته برخی از محققان که کسانی که مکمل که در تولید گلوتاتیون کمک کند، جای در نظر گرفتن گلوتاتیون به صورت خوراکی ممکن است موثر بیش از حد، به عنوان مثال، در یکی از موارد مشخص شد که سطح گلوتاتیون در خون یک فرد سالم به طور متوسط ​​افزایش به پنجاه درصد پس از مصرف ۵۰۰ گرم از ویتامین C به مدت دو هفته هر روز. ویتامین C در افزایش سطح با افزایش تولید آن در بدن کمک کرده، ترکیبات مختلف دیگر که می تواند در افزایش سطح گلوتاتیون در بدن کمک می آلفا لیپوئیک اسید. گلوتامین، methione، ویتامین B6، متیونین آدنوزیل، ریبوفلاوین و غیره، اما مقدار که آنها افزایش سطح گلوتاتیون هنوز ناشناخته است. یک مطالعه اخیر انجام شده بر روی بیماران مبتلا به سرطان هشت در بر داشت که گلوتاتیون، هنگامی که به صورت خوراکی خواص ضد سرطان به نمایش گذاشته.

  منبع

تاريخ : دوشنبه ۱۱ بهمن ،۱۳٩٥ ساعت: ۳:٥٦ ‎ق.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :منو ماه رمضون همین الان یهویى یه #قهرمان فاز منفى نمیده همه چیز زیباس و من قو... - پیستون پمپ | موزیک و خبر

 

 


تاريخ : چهارشنبه ٦ بهمن ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٠:٤٧ ‎ب.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :شما در نهایت "تجهیزات کیترینگ بزرگ" فهرست

 

 

 • شما در نهایت "تجهیزات کیترینگ بزرگ" فهرست

  در هر کسب و کار در جهان است، خوب، بد، زشت وجود دارد! بسیاری از موارد مختلف که در آن ما هر دو صورت زیبا و زشت از صنایع غذایی را تجربه کرده اند وجود دارد. برای هر رستوران ستاره میچلین است، همچنین از طرف مقابل کامل از طیف وجود دارد. در هر شهر و شهرستان، بیشتر و بیشتر کسب و کار پذیرایی ظهور تا، آماده برای تغذیه جامعه خود. کسب و کار کیترینگ آهن ربا برای جشن های تولد، فارغ التحصیلی، و انواع دیگر از احزاب، قوی و به اندازه کافی خوشمزه برای ایستادن در برابر هر رستوران های عالی رتبه در Fort Lauderdale هستند. پذیرایی به تازگی تبدیل به یک رفتن به، باید، باید ضرورت برای هر مناسبت بزرگ است. این ایده که یک تیم از آشپز غذا برای شما آماده و آن رویداد خود را، ارائه ظروف، کارد و چنگال، جداول بخار، و تقریبا هر چیزی و همه چیز را که در یک مهمانی نیاز دارد – آن را فقط یک سرویس بزرگ را داشته است. آنها حتی آن را همه تمیز کردن مناسب برای شما پس از حادثه! آن را به تازگی تبدیل تا راحت و بنابراین برای مناسبت های خاص کارآمد می باشد. با این حال، همه غذا می توانید وعده تضمین شده از مواد غذایی با کیفیت خوب، نوشیدنی، و تجهیزات ارائه، عنوان آنها باید. هنگامی که خوب وجود دارد، نیز بد وجود دارد. غذا کسب و کار از این قاعده مستثنی هستند.

  پس چگونه می تواند به شما پذیرایی بزرگ در Fort Lauderdale از غذا پر زیر، در واقع بدون تجربه خدمات خود را هنوز به نقطه؟ دنبال ما نهایی رفتن به چک لیست به انتخاب غذا بزرگ از یک مایل دور.

  • بررسی خوب

  این سادگی است اما قطعا درست و کارآمد می باشد. به بررسی آنها در سایت های رسانه های اجتماعی و یا وب سایت کسب و کار خود را چک کنید. ترین غذا در Fort Lauderdale شفاف با مشتریان خود هستند و استفاده از سایت های رسانه های اجتماعی و وب سایت به عنوان سیستم عامل برای کسب و کار خود. همچنین، بیشتر باید ستون بررسی و یا صفحات که در آن شما می توانید آنچه مردم باید در مورد مواد غذایی خود را می گویند.

  • رتبه های بالا

  با همیشه حضور صنایع غذایی در حال رشد در رسانه های اجتماعی است، جای تعجب نیست که بسیاری از برنامه ها و وب سایت های مختلف ساخته شده است و کامل برای کمک به بررسی جوامع و ارزیابی موسسات مختلف در سراسر کشور وجود دارد. با برنامه های مانند Yelp، چهار ضلعی، Urbanspoon می، و بسیاری دیگر از موارد مانند آن، شما در حال حاضر می توانید برای رتبه بندی های مختلف به طور متوسط ​​توسط جامعه به رستوران را جستجو کنید. این برنامه در حال حاضر به شما یک فرصت برای دیدن آنچه که مردم باید در مورد تجارب خود را در یک غذا یا رستوران در Fort Lauderdale می گویند

  • صفحه اصلی ساخته شده دستور العمل
  • [۱۹۴۵۹۰۰۸است]

   نکته مهم در مورد استخدام خدمات مواد غذایی برای رویداد بزرگ خود را این واقعیت است که آنها می توانند شما مواد غذایی تازه پخته شده ارائه شده است. اما اگر شما واقعا می خواهید بدانید که چه چیزی باعث می شود برای پذیرایی بزرگ، کلید دستور العمل های خانه ساخته شده است. همه ما می دانیم که بهترین نوع از مواد غذایی آنهایی هستند که در خانه ساخته شده است. بهترین نوع دستور العمل آنهایی که از نسل های مختلف از وعده های غذایی پخته شده در خانه کشیده شده اند. تا مطمئن باشند که هنگامی که یک شرکت غذا می توانید از مواد غذایی بزرگ خانگی به رخ کشیدن، سپس آن را یک انتخاب برتر برای استخدام است.

   • انتخاب

   یک شرکت غذا بزرگ همیشه به شما توانایی انتخاب ترجیح منو، زمان، نوشیدنی، و محل سکونت خود را به من بدهید. این دقیقا همان چیزی باعث می شود غذا منحصر به فرد – شما این شانس را به دست چین کردن هر عنصر را با توجه به نوع حزب که شما می خواهید. این انتخاب نیز یک شاخص بزرگ که تمام غذا آماده است تازه ساخته شده، و از پیش ساخته شده و یا یخ زده. این واقعیت که آنها حاضر به شما این گزینه را انتخاب تنظیمات را به این معنی که آنها در حال تنظیم لیست خرید و دستور العمل های خود را برای شما. این تنظیم تنها می تواند انجام شود اگر مواد غذایی تازه در روز از این رویداد به خودی خود ساخته شده است.

   قراردادن از گتی ایماژ

   بهترین قسمت در مورد مناسبت های ویژه مواد غذایی که شما می توانید مهمانان خود را ارائه دهد. عمل خوردن وعده های غذایی و به اشتراک گذاری با دوستان و خانواده گرما و راحتی به ارمغان می آورد به یک رویداد. اما آن را همیشه به این معنی نیست که ما می توانیم مقدار زیادی از مواد غذایی خود را تولید کند. با پذیرایی مناسب در Fort Lauderdale، شما می توانید تضمین می کنند که شما می توانید بزرگ، غذای خوشمزه، کامل با نوشیدنی ها و سرورها خدمت می کنند. نگاهی بر این نهایی “پذیرایی بزرگ” چک لیست به تشخیص یک شرکت غذا بزرگ از بقیه.

   منبع

تاريخ : یکشنبه ۳ بهمن ،۱۳٩٥ ساعت: ۱:٠٧ ‎ق.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :دانلود آهنگ جدید محمد علیزاده گاهی بخند

 

 

 • دانلود آهنگ جدید محمد علیزاده گاهی بخند

  دانلود آهنگ جدید محمد علیزاده گاهی بخند

  همینک از وب سایت بزرگ صبا موزیک ، دانلود آهنگ شنیدنی محمد علیزاده بنام گاهی بخند از آلبوم گفتم نرو

  { این آهنگ یکی از ترک های آلبوم گفتم نرو می باشد }

  Download New Song by Mohammad Alizadeh | Gahi Bekhand Whit Text On Saba-Music

  goftam naro دانلود آهنگ جدید محمد علیزاده گاهی بخند

  متن آهنگ گاهی بخند محمد علیزاده

  زندگی واسه تو بهتر شد
  من خوب بودم همه چی بدتر شد
  از دست تو وای از دست تو
  رفتی کیف میکنی تنهایی
  بعد تو دیگه چه دنیایی
  گفتم نرو گفتم نرو
  دل خورم خودمو میخورم
  تو چرا نمیری از سرم
  احساست میچرخه دور و برم
  حس تو تپش قلبمه
  غم خوبه ولی نه این همه
  اینقدری که هستی خیلی کمه
  سر کارم بی قرارم
  اینقدر سردی
  چهل درجه است تب دارم
  دنیام شده عشقت
  فکر کردی میتونی بری مگه من میذارم
  بگو حست چیه با من کی کم میذاره توی رابطمون
  تو یا من بسه نگو میرم
  سادس مگه رفتنو از همه چی دل کندن
  دستات چرا از دست من دوره
  دیدی چقدر اینجوری ناجوره
  تنهام چون عشقم مغروره
  سر کارم بیقرارم اینقدر سردی چهل درجه است تب دارم
  دنیام شده عشقت فکر کردی میتونی بری مگه من میذارم
  بگو حست چیه با من
  کی کم میذاره توی رابطمونتعطیلیای آخر هر هفته رو کنارتم
  ولی تموم هفته رو خراب و بیقرارتم
  همش روزا رو میشمارم
  که وقت دیدنت بشه
  دلی که عاشق تو شد
  هرچی ببینه حقشه
  گاهی بخند بزار یادم نره دوستم داری
  مثل اون روزا آرامشم با تو تکمیله
  دوست دارم مگه میدونی تو واسه من
  هنوزم همونی دنیای من بی تو تعطیله
  نمیدونی همش دارم یواشکی میبینمت
  یه وقت نترسی اینجوری که دزدکی میبینمت
  یه جوری عاشقت شدم
  که خیلی غیر عادیه
  همین که میخندی برام
  از سرمم زیادیه
  گاهی بخند بزار یادم نره دوستم داری
  مثل اون روزا آرامشم با تو تکمیله
  دوست دارم مگه میدونی تو واسه من هنوزم همونی
  دنیای من بی تو تعطیله
  تو یا من بسه نگو میرم
  ساده اس مگه رفتنو از همه چی دل کندن

  محمد علیزاده گاهی بخند

  منبع : دانلود آهنگ جدید محمد علیزاده گاهی بخند


تاريخ : دوشنبه ٢٧ دی ،۱۳٩٥ ساعت: ٢:٠٠ ‎ب.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها : 

تاريخ : شنبه ٢٥ دی ،۱۳٩٥ ساعت: ٢:٠٩ ‎ق.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :همه موانع بورسی در جذب پول های خارجی

 

 

 • همه موانع بورسی در جذب پول های خارجی

  هف نیوز شما رو به خوانده این مطلب دعوت می کند :

  روند سرمایه‌گذاری خارجی در
  ایران در مقایسه با سایر کشورها حاکی از ناکارآمدی زیرساخت‌های فعلی در جذب
  پول در بازار سرمایه است. در این میان این سوال مطرح است که چرا اقتصاد
  ایران نتوانسته در جذب سرمایه‌ها موفق عمل کند؟ به‌نظر می‌رسد علاوه‌بر
  موانع تحریم‌های بین‌المللی در سال‌های اخیر، مسائل قانونی و ساختاری نیز
  بر روند ضعیف جذب سرمایه‌گذاری خارجی در ایران موثر بوده است. اتاق
  بازرگانی ایران در گزارشی ۱۴مانع سرمایه‌گذاران را برای ورود به اقتصاد
  ایران و بازار سرمایه به‌عنوان مهم‌ترین منبع جذب پول خارجی، در چهار دسته
  «ابعاد بازار سرمایه و بدهی»، «زیرساخت‌ها»، «نحوه اطلاع‌رسانی» و «عوامل
  قانونی و حاکمیتی» واکاوی کرده است. با توجه به اینکه هدف از پذیرش
  سرمایه‌گذاری خارجی، رشد و توسعه، افزایش اشتغال، ارتقای کیفیت تولید و
  افزایش توان صادراتی کشور است، سیاست‌گذاری در مورد جذب سرمایه‌گذاران
  خارجی هم در سطح بازار سرمایه و هم در سطح ملی (دولت و قانون‌گذاران) باید
  ترکیب صحیحی از عوامل اقتصادی، سیاسی، قانونی، مالیاتی، تکنولوژیک و
  جامعه‌شناختی باشد. در واقع باید با ایجاد یک چارچوب مقرراتی هف نیوز و مشوق
  رقابت و حذف موانع کارآیی و بهره‌وری در اقتصاد ایران، یک زمین بازی یکسان
  برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی فراهم شود.

  مشکلات اقتصادی کشور و نیاز روزافزون
  ایجاد اشتغال، اهمیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی را دوچندان می‌کند. این نیاز،
  نه در حال حاضر و در فضای پسابرجام، بلکه در سند چشم‌انداز ۲۰ ساله کشور
  نیز دیده شده است. ایران ۱۴۰۴ باید بتواند ۴۵۰ میلیارد دلار جذب سرمایه
  داشته باشد. این در حالی است که در سال‌های اخیر، این رقم حدود ۲ میلیارد
  دلار بوده است. از طرفی، در سال‌های منتهی به ۲۰۱۳ و در زمان دولت دهم دنیا
  شاهد کاهش ۲۸ درصدی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی بوده است، اما کشورهای در
  حال توسعه روندی معکوس و رو به رشد را تجربه کردند. با این حال، در طول این
  مدت نیز ایران سیری نزولی داشته و در رده ۷۱ کشورها در جذب سرمایه خارجی و
  پایین‌تر از کشورهایی چون کنگو و تانزانیا بوده است. روند جذب
  سرمایه‌گذاری خارجی در ایران در مقایسه با سایر کشورها حاکی از ناکارآمدی
  زیرساخت‌های فعلی در جذب سرمایه‌گذاری خارجی است، به‌طوری‌که می‌توان گفت
  سرمایه‌گذاری خارجی به مفهوم واقعی در بازار سرمایه ایران وجود ندارد؛
  بنابراین این سوال اساسی وجود دارد که چرا اقتصاد ایران نتوانسته در جذب
  سرمایه‌گذاران خارجی موفق عمل کند؟

  به گزارش اقتصادوما به نقل از دنیای اقتصاد، کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این سوال، ۱۴ مانع را برشمرده است.

  «کوچک بودن ابعاد بازار سرمایه و بدهی
  ایران و عدم تناسب اندازه بازار با تولید ناخالص داخلی کشور»، «نبود
  زیرساخت‌ها و ابزار مناسب برای پوشش ریسک نرخ ارز»، «فقدان نظام بانکی با
  معیارهای بین‌المللی»،‌ «بالا ارزیابی شدن ریسک تسویه وجوه در سیستم
  پایاپای شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران»، «عدم اجرای استانداردهای
  بین‌المللی گزارشگری مالی و حسابرسی مستقل»، «وضعیت سنتی بورس تهران در
  بخش‌زیرساختارها، عدم تنوع ابزارهای معاملاتی، فقدان یا محدودیت
  زیرساخت‌های الکترونیکی بازار سرمایه و عدم اتصال به بازارهای سرمایه
  دنیا»، «نبود دستور اقدام منسجم یا برنامه راهبردی بازار سرمایه،
  نگرانی‌های سیاسی و فرهنگی و عدم تقارن اطلاعاتی»،‌ «عدم توجه مستقیم به
  سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سرمایه در قانون»، «فرآیند طولانی اخذ مجوز و
  اخذ کد سهامداری به‌خاطر عدم یکپارچگی میان سازمان‌های ذی‌ربط»، «عدم
  یکپارچگی و غیرالکترونیک بودن فرآیندها در میان سازمان‌های ذی‌ربط مانند
  مباحث ثبت افزایش سرمایه، اجرای استانداردهای گزارشگری…»، ‌«تناقض مقررات
  درخصوص افتتاح حساب بانکی ریالی برای سرمایه‌گذار خارجی»، «رویه سخت احراز
  هویت سرمایه‌گذاران خارجی مطابق قانون مبارزه با پولشویی»،‌ «محدودیت‌های
  سرمایه‌گذاری و هف نیوز مدیران»، «محدودیت در خروج سرمایه توسط سرمایه‌گذار
  خارجی» موانعی است که براساس این گزارش،‌ در بخش سرمایه‌گذاری خارجی در
  بازار سرمایه وجود دارد. سرمایه‌گذاری خارجی معمولا در دو قالب
  «سرمایه‌گذاری خارجی در سبد مالی (FPI)» و «سرمایه‌گذاری مستقیم
  خارجی(FDI)» صورت می‌گیرد. سرمایه‌گذاری در سبد مالی به‌طور غیرمستقیم و
  معمولا از طریق خرید سهام و اوراق قرضه در بورس از سوی سرمایه‌گذاران خارجی
  صورت می‌گیرد و از سوی سرمایه‌گذاران خرد جذابیت بسیاری دارد. ولی در
  سرمایه‌گذاری مستقیم کشور یا سرمایه‌گذار خارجی مستقیما یا با مشارکت
  سرمایه‌گذاران داخلی مبادرت به سرمایه‌گذاری می‌کند.

  در دهـه اخیـر با دگرگونی نظام مالی
  بین‌المللـی، سرمایه‌گذاری خارجی در سبد مالی از انواع مختلف سرمایه‌گذاری
  مـستقیم خـارجی پیشی گرفته است و این باعـث افـزایش چشمگیر اهمیت و نقش
  بازارهای اوراق بهادار به‌عنوان بـستر اصـلی تحـرک سـرمایه‌های خـصوصی در
  سطح بین‌المللی شده اسـت. در حال حاضر نسبت سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی به
  GDP حدود ۲ درصد و نسبت سرمایه‌گذاری خارجی در سبد مالی به GDP حدود یک
  درصد است که اختلاف قابل توجهی ندارند.

  بازار سرمایه قلب تپنده هر اقتصاد مبتنی
  بر اقتصاد بازار است. تجربه اقتصادهای نوظهور در سال‌های اخیر که از منظر
  رشد اقتصادی در صدر فهرست موسسه‌های اقتصادی قرار دارند نیز موید این نکته
  است که اقتصادهایی که درهای خود را به روی جهان می‌گشایند، موفق‌تر بوده و
  اولین نقطه ارتباط آنها با دنیای پیرامون بازار سرمایه است. تجربه کشورهایی
  چون برزیل، شیلی، کره‌جنوبی، هند، مالزی، تایوان و تایلند طی سال‌های
  پایانی قرن بیستم در گشایش فضای اقتصادی و باز شدن در این کشورها برای جذب
  سرمایه‌گذاری خارجی نشان می‌دهد که این کشورها در سال اول پس از آزادسازی
  اقتصادی به‌طور متوسط ماهانه ۳/ ۳ درصد در شاخص قیمت سهام کشورهای خود رشد
  داشته‌اند، اما در این میان، کشور ما با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالای
  اقتصادی با بازارهای سرمایه جهانی پیوندی ندارد. وضعیت جذب سرمایه‌گذاری
  خارجی در بازار سرمایه ایران نیز به مراتب ضعیف‌تر از سرمایه‌گذاری مستقیم
  خارجی است. براساس این گزارش، مهم‌ترین موانع موثر در جذب سرمایه‌گذاری
  خارجی در بازار سرمایه در چهار دسته ابعاد بازار سرمایه و بدهی،
  زیرساخت‌ها، برنامه‌ریزی راهبردی و عوامل قانونی و حاکمیتی قابل بررسی است.

  ابعاد بازار سرمایه

  عمق کم بازار سرمایه ایران و بازار بدهی
  توسعه‌نیافته دو مانع مهم در این دسته محسوب می‌شوند. بازار سرمایه ایران
  در مقایسه با اندازه اقتصاد کشور بسیار کوچک است. در واقع بازار سرمایه
  ایران به لحاظ نقدشوندگی و عمق معاملاتی، از درجه نقدشوندگی بسیار پایینی
  برخوردار است به نحوی که اگر قرار باشد پول زیادی وارد بازار سرمایه ایران
  شود، شاید خیلی از صنایع توان جذب آن را نداشته باشند یا برای خروج سرمایه
  مشکلات عدیده‌ای برای سرمایه‌گذار ایجاد شود. درصد حجم معاملات بازار
  سرمایه ایران به تولید ناخالص داخلی در مقایسه با جهان نیز بسیار پایین
  است. همچنین بازار سرمایه از تنوع مناسبی نیز برخوردار نیست. ۲۰ شرکت برتر
  بازار سرمایه از لحاظ ارزش تقریبا ۴۶ درصد بازار را در اختیار دارند. از
  سویی، بازار بدهی ایران نیز توسعه نیافته است. تمامی اوراق بدهی منتشر شده
  تاکنون به‌صورت تضمین اصل و سود منتشر شده‌اند و اوراق بدهی شرکتی هنوز
  منتشر نشده است.

  موانع ساختاری

  نبود زیرساخت‌ها و ابزار مناسب برای پوشش
  ریسک نرخ ارز، فقدان نظام بانکی با معیارهای بین‌المللی، بالا ارزیابی شدن
  ریسک تسویه وجوه در سیستم پایاپای شرکت سپرده‌گذاری مرکزی ایران، عدم اجرای
  استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی و حسابرسی مستقل، طولانی بودن
  فرآیند اخذ مجوز و اخذ کد سهامداری، فرآیند طولانی اعطای مجوز و ثبت افزایش
  سرمایه، زمان طولانی پرداخت سود تقسیمی، وضعیت سنتی بورس تهران، عدم تنوع
  ابزارهای معاملاتی، فقدان یا محدودیت زیرساخت‌های الکترونیکی بازار سرمایه و
  عدم اتصال به بازارهای سرمایه دنیا در بخش زیرساخت‌ها نیز از جaمله مواردی
  است که در این دسته‌بندی چهارگانه می‌توان از آن نام برد. یکی از مهم‌ترین
  دغدغه‌های سرمایه‌گذاران خارجی برای ورود به ایران پوشش ریسک نوسانات نرخ
  ارز است. با توجه به ریالی بودن سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران، ارزش
  دارایی سرمایه‌گذار خارجی با ارزش پول ملی کشور رابطه مستقیم دارد،
  بنابراین تثبیت نرخ ارز عاملی بسیار بااهمیت در حفظ ارزش دارایی‌های
  سرمایه‌گذاری خارجی است.

  از سویی، ارتقای کیفیت نظام بانکی که خود
  علاوه بر تحریم‌های اولیه ایالات‌متحده مانعی بر سر راه توسعه نظام مالی
  کشور است، بسیار حیاتی است. سیستم بانکی ایران باید هر چه سریع‌تر خود را
  با استانداردهای دنیا به‌روز کند. حرکت بسیار سریع به سوی رعایت
  استانداردها برای ایفای الزامات ریسک شرکت‌های بین‌المللی، بهبود هف نیوزیت،
  حسابرسی و رویه‌های افشا، ارتقای رتبه‌های اعتباری قبل از انجام کسب‌وکار
  با بنگاه‌های خارجی و ارائه خدمات بین‌المللی و درگاه اینترنتی دوزبانه
  حداقل اصلاحات مورد نیاز سیستم بانکی است. مهم‌ترین دغدغه هر سرمایه‌گذار
  از هر بازاری امکان ورود و خروج آسان و ساده است تا در هر زمانی که تشخیص
  داد در فضا یا بازار مناسب به سرمایه‌گذاری بپردازد. به عبارت دقیق‌تر
  نقدشوندگی سرمایه‌گذاری حائز اهمیت بسیاری است. در این راستا ‌زیرساختارهای
  بازار مانند توقف نماد، سهام شناور آزاد، ساعت معاملاتی روزانه، هف نیوزیت
  اطلاعاتی معاملات، فروش استقراضی و بازارگردان نقش مستقیم در نقدشوندگی
  سرمایه‌گذاری ایفا می‌کنند. بررسی وضعیت زیرساختارها در بازار سرمایه
  ایران، نشان‌دهنده وضعیت سنتی بورس ایران است.

  عدم اطلاع‌رسانی هف نیوز

  یکی دیگر از اولویت‌های سیاست‌گذاران در
  هر بازاری، معرفی آن بازار به سرمایه‌گذاران خارجی است. بدیهی است بازار
  سرمایه ایران و نهاد متولی باید زیرساخت‌ها و مقررات لازم برای دستیابی
  آسان خارجیان به این موارد را فراهم کند. همچنین اطمینان لازم نسبت به
  اطلاع‌رسانی هف نیوز شرکت‌ها و نبود اطلاعات نهانی را ایجاد کند. از این رو،
  نبود دستور اقدام منسجم یا برنامه راهبردی بازار سرمایه، عدم معرفی بازار
  سرمایه ایران، وجود نگرانی‌های سیاسی و فرهنگی و عدم تقارن اطلاعاتی از
  جمله موانعی است که در این دسته‌بندی جای می‌گیرد.

  عوامل قانونی و حاکمیتی

  عدم توجه مستقیم به سرمایه‌گذاری خارجی در
  بازار سرمایه در قانون، رویه سخت احراز هویت سرمایه‌گذاران خارجی مطابق
  قانون مبارزه با پولشویی، محدودیت‌های سرمایه‌گذاری و هف نیوز مدیران،
  محدودیت در خروج سرمایه توسط سرمایه‌گذار خارجی و قوانین مالیاتی موانعی
  هستند که به لحاظ قانونی و حاکمیتی بر سر راه ورود سرمایه‌گذار به بازار
  سرمایه قرار دارند.

  ۱۳ پیشنهاد

  هدف از پذیرش سرمایه‌گذاری خارجی در کشور
  رشد و توسعه اقتصادی، افزایش فرصت‌های شغلی، اخذ و توسعه فناوری و
  مهارت‌های مدیریتی و ارتقای کیفیت تولیدات و افزایش توان صادراتی کشور است.
  تصمیم‌گیری در مورد جذب سرمایه‌گذاران خارجی هم در سطح سازمان بورس و هم
  در سطح ملی (دولت و قانون‌گذاران) باید صورت‌گیرد و ترکیب صحیحی از عوامل
  اقتصادی، سیاسی، قانونی، مالیاتی، تکنولوژیک و جامعه‌شناختی باید در نظر
  گرفته شود.

  بررسی وضعیت سرمایه‌گذاری خارجی در ایران
  به نسبت GDP در مقایسه با سایر کشورها، نشان‌دهنده وضعیت نامناسب ایران در
  این حوزه است. وضعیت جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سرمایه ایران نیز به
  مراتب ضعیف‌تر از سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی است. رقم ۱۲۸ میلیون دلار
  سرمایه‌گذاری خارجی در مقایسه با ارزش بازار ۱۱۰ میلیارد دلاری بازار
  سرمایه ایران، بیانگر سهم ۱/ ۰ درصدی سرمایه‌گذاری خارجی است. در واقع
  می‌توان گفت سرمایه‌گذاری خارجی به مفهوم واقعی در بازار سرمایه ایران وجود
  ندارد. اگرچه تشدید تحریم‌های بین‌المللی در ۴ سال اخیر بر عدم جذب
  سرمایه‌گذاری خارجی موثر بوده است، ولی بررسی روند آن طی ۱۳ سال اخیر
  بیانگر وجود موانع دیگری علاوه بر تحریم‌ها مانند موانع قانونی و ساختاری
  در ترغیب سرمایه‌گذاران به حضور در ایران است.

  حال در راستای بهبود جایگاه ایران در
  شاخص‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری خارجی همچنین بهبود و رفع موانع ذکر شده،
  ۱۳ پیشنهاد را می‌توان ارائه کرد.

  اول؛ بهبود جایگاه
  نامناسب ایران در شاخص‌های مرتبط با سرمایه‌گذاری خارجی مستلزم عزم جدی
  سیاست‌گذاران کشور و اتخاذ تصمیمات مفید و سازنده در مواردی از قبیل ایجاد
  امنیت اقتصادی لازم و تقویت بخش خصوصی از طریق احترام و تضمین مالکیت فردی و
  خصوصی و جلوگیری از اعمال فوق قانون و ایجاد فضای رقابتی سالم، تضمین
  قراردادها و فعالیت‌های اقتصادی از طریق تصویب قوانین هف نیوز و کارآمد و عدم
  اعطای امتیازات و تسهیلات بیهوده به بخش‌های سرمایه‌گذاری برای جلوگیری از
  ایجاد رانت و رانت‌خواری است.

  دوم؛ اجرای کامل و قوی
  اصول راهبری(حاکمیت) شرکتی در حمایت از حقوق سهامداران خرد بسیار حیاتی
  است. حمایت قوی از حقوق سهامداران خرد مستلزم الزام همه شرکت‌ها به افشای
  جزئیات و تعریف دقیق وظایف مدیران است. به‌علاوه وجود سیستم قضایی کارآمد و
  رویه‌های قانونی به روز جهت پیگیری حقوق سهامداران در بازه زمانی مناسب
  نیاز است. رفع ابهام در برخی قوانین و مقررات ازجمله قانون تجارت و قدیمی و
  کهنه بودن آن که به نحو موثری مانع در برابر اجرای برخی اصول حاکمیت شرکتی
  است. برای مثال مقررات شرکت‌های سهامی در قانون تجارت بسیار ناقص است، به
  گونه‌ای که مردم برای خرید سهام شرکت‌ها اطمینان کافی ندارند یا اینکه مواد
  قانونی مذکور، فقط ناظر بر مرحله ثبت شرکت است و اصولا نظارتی بر عملکرد
  شرکت‌های سهامی عام پس از عرضه عمومی برای حمایت از سرمایه‌گذاران و
  سهامداران خرد ندارد و اینکه تعیین هیات‌مدیره با توجه به اصول حاکمیت
  شرکتی باید مستقل باشد و قانون تجارت عضو مستقل در هیات‌مدیره را
  نمی‌پذیرد.

  سوم؛ تدوین قانون جامع و
  واحد برای سرمایه‌گذاری خارجی در بازار سرمایه. بدیهی است با توجه به نقش
  بسیار بااهمیت بازار سرمایه در جذب سرمایه‌گذاری خارجی، تدوین یک قانون
  متمرکز و مستقیم و بدون ارجاعات متعدد برای سرمایه‌گذاری خارجی در بازار
  سرمایه که سرمایه‌گذار خارجی طبق آن کلیه فرآیندها و مقررات لازم از زمان
  ورود تا انتهای خروج سرمایه خود از یک کشور را بداند، کمک بسیار بزرگی به
  شناخت سرمایه‌گذار و تسهیل سرمایه‌گذاری خواهد کرد. وضع قوانین و مقررات
  هف نیوز که ضمانت اجرایی لازم برای خروج اصل و سود سرمایه‌گذار خارجی در هر
  زمان را فراهم کند، باید اولویت اصلی دولت باشد. ضمن اینکه مشروط کردن خروج
  سرمایه به شرایط خاص کشور، عملا هرگونه ضمانتی نسبت به نقدشوندگی سرمایه
  را زیر سوال برده است. همچنین رفع تناقض مقررات میان بانک مرکزی و قانون
  تشویق و حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی درخصوص افتتاح حساب بانکی ریالی برای
  سرمایه‌گذار خارجی جزو الفبای جذب سرمایه‌گذاری خارجی است.

  چهارم؛ تهیه برنامه
  راهبردی مدون و مشخص برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی که بتواند نقاط قوت و ضعف
  و فرصت‌ها و تهدیدها را به درستی شناسایی کرده و راهکارهای مشخص قابل
  پیگیری برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در کل اقتصاد ایران و به‌خصوص بازار
  سرمایه ایران ارائه کند. بدیهی است قبل از پذیرش سرمایه‌گذاری‌های خارجی
  باید برنامه مشخصی برای نحوه استفاده از این منابع ارائه شود. این برنامه
  باید بر تعیین اولویت بهره‌گیری از سرمایه‌گذاری خارجی یعنی جبران منابع
  مالی، جذب تکنولوژی‌های روز یا سیستم‌های کارآمد مدیریتی یا همزمان هر سه
  مورد، مبتنی باشد. ضمن اینکه بخش‌های اقتصادی یا صنایعی که بازدهی بیشتری
  برای کشور به لحاظ ایجاد درآمد ارزی بیشتر، افزایش اشتغال و کمک به حضور
  موفق در بازارهای جهانی دارند، باید در اولویت جذب سرمایه‌گذاری خارجی قرار
  گیرند.

  پنجم؛ سیاستگذاری کلان
  در جهت یکپارچگی، الکترونیکی شدن و بین‌المللی شدن همه ارکان اقتصادی و
  اجرایی کشور به‌خصوص سیستم بانکداری، سازمان مالیاتی، اداره ثبت اسناد و
  املاک کشور، سیستم ثبت احوال و سازمان بورس و اوراق بهادار اقدامی بسیار
  مهم در جهت کوتاه‌تر کردن فرآیندهای اداری و احراز هویت، اعطای مجوز
  سرمایه‌گذاری به اشخاص خارجی و در نهایت افتتاح حساب بانکی و انجام
  سرمایه‌گذاری است.

  ششم؛ ایجاد زیرساخت یا
  ابزارهای پوشش ریسک نوسانات نرخ ارز، مانند راه‌اندازی بورس مشتقه‌های ارزی
  یا ابزارهایی همچون خرید و فروش آتی ارز که سرمایه‌گذاران ریسک نوسانات
  نرخ ارز خود را پوشش دهند، با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز در سالیان اخیر
  شاید مهم‌ترین زیرساخت مورد نیاز است.

  هفتم؛ پیاده‌سازی
  استانداردهای بین‌المللی گزارشگری مالی(IFRS). این اقدام مهم مستلزم
  سیاست‌گذاری کلان و ایجاد هماهنگی میان سازمان حسابرسی به‌عنوان
  استاندارد‌گذار و سازمان بورس و اوراق بهادار به‌عنوان ناظر و سیاست‌گذار
  در ارتباط با شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان و سازمان امور مالیاتی کشور برای
  رفع مسائل مالیاتی است.

  هشتم؛ بین‌المللی شدن
  بانک‌ها یا بازکردن بازار پول. بدیهی است عملیات سپرده‌گذاری اوراق بهادار و
  تسویه وجوه در یک بورس بین‌المللی از طریق بانک‌های بین‌المللی و موسسات
  سپرده‌گذاری بین‌المللی صورت می‌گیرد.

  نهم؛ ایجاد اطمینان
  تسویه وجوه برای سرمایه‌گذاران خارجی از سوی سیستم سپرده‌گذاری مرکزی از
  طریق انعقاد قرارداد اعتباری با بانک‌های بزرگ و معتبر جهانی یا ایجاد
  صندوق تضمین ارزی.

  دهم؛ ایجاد زیرساخت‌های
  لازم برای افزایش ارزش سهم بازار بدهی و بازار سرمایه به نسبت تولید ناخالص
  داخلی و جذب شرکت‌های دیگر در این بازار. بنابرابن آسیب شناسی این موضوع
  از سوی سازمان بورس با هدف ایجاد زمینه‌های لازم برای جذب شرکت‌ها در بازار
  سرمایه از طریق ارائه انگیزه‌ها و مشوق‌های لازم باید صورت گیرد. همچنین
  ایجاد تنوع در اوراق بدهی تضمینی اصل و سود به سوی انتشار اوراق بدهی شرکتی
  که بدیهی است انتشار این اوراق در درجه اول مستلزم ورود شرکت‌های رتبه
  بندی در بازار بدهی کشور است. نبود موسسات رتبه بندی داخلی و خارجی در
  ایران از جمله عوامل محدود‌کننده سرمایه‌های خارجی است. بدیهی است وجود
  موسسات رتبه بندی گام اول در جهت توسعه بازار و به‌خصوص بازار بدهی است.

  یازدهم؛ به‌روزرسانی
  بورس تهران در بخش‌ریزساختارها متناسب با بورس‌های پیشرفته
  دنیا.‌ریزساختارهای بازار مانند توقف نماد، سهام شناور آزاد، ساعت معاملاتی
  روزانه، هف نیوزیت اطلاعات معاملات، فروش استقراضی و بازارگردان نقش مستقیم
  در نقدشوندگی سرمایه‌گذاری ایفا می‌کنند.

  دوازدهم؛ افزایش تنوع
  ابزارهای معاملاتی. در بورس تهران تنوع ابزارها محدود به سهام
  عادی،صندوق‌های قابل سرمایه‌گذاری و اوراق سود ثابت (مشارکت، اوراق خزانه،
  صکوک)، اوراق مشارکت رهنی و قرارداد آتی سکه طلا است. جایگاه خالی سایر
  ابزارها مانند فروش استقراضی، قرارداد آتی و اختیار معامله و انواع اوراق
  مشتقه مانعی مهم در برابر بین‌المللی شدن بازار سرمایه کشور است.

  و سیزدهم؛ معرفی بازار
  سرمایه کشور. آشنا کردن سرمایه‌گذاران خارجی با بازار سرمایه و نحوه
  سرمایه‌گذاری در آن، آشنایی با کلیه ابزارهای موجود در بازار، معرفی
  شرکت‌های موجود و نحوه دسترسی به اطلاعات مالی و سایر اطلاعات آنها، تهیه و
  تدوین بسته‌های آموزشی قوانین و مقررات به زبان انگلیسی، دوزبانه کردن
  درگاه‌های اینترنتی بانک‌های کشور، شرکت‌های کارگزاری، سازمان بورس و سایر
  نهادهای ذی‌ربط و الزام شرکت‌ها به رعایت دقیق آنها حداقل اقدامات لازم
  برای ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران خارجی است.

  این خبر از سایت بزرگ هف نیوز به صورت خودکار از برترین سایت های خبری ایرانی گردآوری شده است

  مطلب همه موانع بورسی در جذب پول های خارجی در سایت بزرگ هف نیوز


تاريخ : جمعه ۱٧ دی ،۱۳٩٥ ساعت: ۱٠:٢۳ ‎ق.ظ ا نویسنده : علیرضا ا نظرات ()
تگ ها :


صفحات سایت


پيوندهای روزانه
امکانات وب